پایگاه خبری شورای اسلامی شهر نجف آباد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شورای اسلامی شهر نجف آباد

هجدهمین جلسه رسمی شوراي اسلامي شهر نجف‌آباد

هجدهمین جلسه رسمی شوراي اسلامي شهر نجف‌آبادیکشنبه (7/8/1396)
 
پس از حمد و ثنای قادر متعال و درود و سلام و صلوات بی پایان بر محمد و آل محمد (ص) هجدهمین(18) جلسه رسمی شورای اسلامی شهر نجف آباد روز یک شنبه مورخ 7/8/96 ساعت 15:30 با تلاوت آیاتی چند از کلام اله مجید آغاز گردید. سپس جناب آقای مهندس گودرزی ریاست محترم شورای اسلامی شهر ضمن عرض سلام وخیر مقدم خدمت اعضاء محترم شورای اسلامی شهر دستور کار جلسه را مطرح فرمودند:
مشروح مذاکرات ، تصمیمات و مصوبات جلسه 18:
*در ابتدا کمیسیون فرهنگی شورا رأس ساعت 30/15 به ریاست جناب آقای آسیابانی آغاز گردید و لوایح مربوط به این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
* درخواست اداره ورزش و جوانان به شماره 3284/54 مورخ 30/7/96 ( به شماره 2653/96 مورخ 1/8/96 دبیرخانه شورا ) موضوع مساعدت به تیم هندبال به مبلغ 000/000/500 ریال مطرح که با توجه به درخواست های فراوان هیأت های ورزشی و محدودیت های موجود اعتباری و تصمیم قبلی شورای اسلامی شهر ، مقرر گردید شهرداری در ورزش همگانی و زیرساخت های ورزشی اقدام نماید و در خواست تیم هندبال به تصویب نرسید .
*درخواست اهالی یزدانشهر به شماره 2610/96 مورخ 30/7/96 دبیرخانه شورا موضوع مخالفت با دکل های مخابراتی و نصب این دکل ها در بافت مسکونی و آسیب های جدی برای شهروندان مطرح و مقرر گردید از طریق شورای اسلامی شهر کتباً از ریاست محترم اداره محیط زیست شهرستان ، ریاست محترم اداره مخابرات شهرستان و مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان نجف آباد مکاتبه و استعلام گردد آیا نصب این دکل سلامتی شهروندان را به خطر می اندازد یا نه و آیا اعتراض شهروندان پذیرفتنی هست یا خیر؟ مقرر گردید پس از پاسخ مسئولین فوق مجدداً موضوع در جلسه رسمی مطرح و اتخاذ تصمیم خواهد شد این موضوع به تصویب رسید .
 
*درخصوص بخشنامه مربوط به بخشودگی عوارض ساخت و ساز توسط ایثارگران و مدد جویان کمیته امداد و اداره بهزیستی مطرح که با توجه به مباحث مطرح شده شهردار محترم جناب آقای مهندس منتظری و جناب آقای مهندس احمدی معاون محترم شهرسازی در صحن علنی شورای اسلامی شهر با اعضاء محترم شورا به رایزنی پرداختند .
*سپس با دعوت و هماهنگی قبلی جناب آقای ابوالحسنی رئیس شرکت مشاور طرح تفضیلی نجف آباد در جلسه رسمی شورا حضور یافتند و درخصوص شروع فرآیند برداشت وضع موجود شهر و کار ، توضیحاتی دادند . همچنین مهندس احمدی معاون محترم شهرسازی درخصوص مصوبه شورای چهارم مبنی برتأسیس دفتر محلی این شرکت مشاور در شهر نجف آباد توضیحاتی دادند و درخواست اصلاح آن مصوبه را داشتند .
*درخصوص تکدی گری ، انتقال زباله در خارج از وقت و موضوع سگ های ولگرد مقرر گردید در جلسه ای از آقای بیگدلی معاون محترم خدمات شهری دعوت بعمل آید .
* درخصوص بند 14 ماده 55 قانون شهرداریها ساختمانهای فرسوده در خطر تخریب مقرر گردید شهرداری گزارشی از پیگیری موضوع و اقدامات انجام شده و در دست اجرا تهیه و به این شورا ارسال نماید . ضمناً درخصوص ساختمانهای قدیمی در بافت مرکزی شهر که دارای مالکیت مشخص نمی باشند یا ورثه اقدام به تخریب و بازسازی نمی نمایند ، بررسی گردد که آیا شهرداری می تواند آنها را تملک نماید یا حداقل تخریب و خاکبرداری نموده و فعلاً بعنوان پارکینگ استفاده گردد ؟ ضمناً مراحل حقوقی و قانونی موضوع حتماً انجام گردد.
1-پیرو مصوبه شماره 1072/96 مورخ 3/4/96 شورای اسلامی شهر نجف آباد بحث و بررسی به عمل آمد و موافقت گردید با توجه به اینکه هزینه های اضافی نسبت به قرارداد ایجاد می نماید فعلاً در قرارداد فعلی نیاز به ایجاد دفتر توسط مشاور طرح تفضیلی ( نقش جهان پارس ) در شهر نجف آباد نمی باشد .
2-درخصوص تردد خودروهای سنگین در شهر و بعضا ً بروز تصادف و پیشگیری از تکرار حادثه مقرر گردید در شورای ترافیک شهرستان مطرح تا تدابیری اندیشیده شود .
ختم جلسه: جلسه ساعت 19:30 با ذکر صلوات برمحمد وآل محمد (ص) خاتمه یافت.


+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

© تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شورای اسلامی شهر نجف آباد محفوظ است/ هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.