پایگاه خبری شورای اسلامی شهر نجف آباد

گزارش عملکرد خدمات شهری نجف آباد در صحن شورای شهر:

از تشریح اقدامات واحدهای معاونت خدمات شهـری تا تبیین اهداف مسیر پیش روی خدمت رسانی

مهندس رسول صادقی معاون خدمات شهری شهرداری نجف آباد با حضور در صحن شورای اسلامی شهر نجف آباد، گزارش عملکرد واحدهای معاونت خدمات شهری در زمان تصدی این مسئولیت تا اکنون را به منتخبین مردم در شورای اسلامی شهر نجف آباد ارائه کرد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری نجف آباد در این جلسه مهندس صادقی معاون خدمات شهری شهرداری نجف آباد ضمن ارائه عملکرد واحد های حـوزه
خدمات شهـری مانند منابع انسانی، امور شهر، فضای سبز، اجرائیات، کشتارگاه، دفتر امور فنی، ماده 55 و نامگذاری، سازمان مدیریت آرامستان ها و سازمان آتش نشانی و خدمات  ایمنی، مهمترین اهداف این معاونت در تحقق برنامه های تعیین شده در راستای مسیر خدمت رسانی را تشریح نمود.
صادقی در این نشست از برگزاری دوره های آموزشی، به روز رسانی اطلاعات پرسنل در اتوماسیون و پاسخگویی به مطالبات مردمی سامانه 137 و.. به عنوان مهمترین اقدامات حوزه منابع انسانی یاد کرد و افزود تهیه و اجرای طرح جامع برای نوسازی و بهسازی میدان آزادگان به عنوان ورودی اصلی شهر خدمتی نوین و تأثیرگذار در کارنامه دفتر امور فنی و طراحی خدمات شهری نجف آباد است. وی از بخش امور شهر به عنوان یکی از مهمترین واحدهای این معاونت یاد کرد که در پیشانی مسیر جریان خدمات رسانی به مردم حضور دارد که بارگیری و جمع آوری نخاله های ساختمانی و صنعتی و برخورد با متخلفین نخاله های ساختمانی، رفت و روب معابر اصلی، فرعی و اماکن عمومی به میزان عملیات 2/462/400/000 متر مربع در کل مناطق، جمع آوری زباله و پسماند مناطق پنجگانه طبق زمان بندی مقرر و جمع آوری زباله های خارج از نوبت و تهیه و اجرای ساماندهی زباله خارج از نوبت در قالب شعار #وقتشه تنها گوشه ای از مجموعه فعالیت های این واحد خدوم به حساب می آیند.

 رسول صادقی در بخش دیگری از ارائه گزارش عملکرد معاونت خدمات شهری شهرداری نجف آباد از فعالیت با محوریت سیما و منظر شهری در مناطق پنجگانه شهری خبر دارد و پاکسازی جداره و امحاء دیوارنویسی های غیر مجاز، انجام عملیات رنگ آمیزی و زیباسازی المان و جداول، رنگ آمیزی 450 هزار متر در طول، فضاسازی و آماده سازی معابر مناطق به مناسبت های مذهبی، نصب جاسیگاری جهت ارتقاء فرهنگ حفظ محیط زیست، جانمایی 73 سازه فلزی جهت برپایی موکب و خیمه عزاداری امام حسین(ع)، و تعیین مکان 20 نقطه در شهر برای برگزاری جشن های عید غدیر جهت نصب سازه، صدور و ابلاغ 730 اخطاریه تخلفات سد معبر در سه ماهه ابتدایی سال جاری، ابلاغ 1100 اخطاریه تخلفات ساختمانی و جمع آوری نخاله ساختمانی، نظارت و جلوگیری از حدود 580 ساخت و ساز بدون پروانه و حدود 380 ساخت و ساز مغایر با پروانه، برخورد و ساماندهی 1400 متکدی، دستفروش و خودروی دوره گرد سطح شهر، افتتاح خانه کرامت و اجرای طرح اکرام متکدیان و کودکان کار را گوشه از مجموعه اقدامات این حوزه دانست.
معاون خدمات شهری شهرداری نجف آباد در تشریح واحد کشتارگاه شهرداری از برقراری نظم و انضباط کاری، انجام کامل پیش سرد لاشه، راه اندازی مه پاش های پیش سرد، ارائه خدمات رایگان جهت ذبح نذورات ایام تاسوعا و عاشورا، و.. در کشتارگاه قدیم شهر و بازدیدهای متعدد از کشتارگاه های صنعتی استان، جلسات با سرمایه گذاران در خصوص نحوه راه اندازی، کشتار آزمایشی دام، تکمیل و آسفالت ورودی کشتارگاه و تکمیل سالن کشتار و موتورخانه و کمپرسورهای پیش سرد به عنوان اقدامات واحد کشتارگاه در بخش صنعتی خبر داد. ایشان با مروری بر اقدامات کمیسیون های بند 14و 20 و بند ماده55 و شورای نامگذاری به روز رسانی سامانه نامگذاری، انتخاب پیمانکار و طراحی و ساخت تابلو، تعامل با رابطین مناطق و ..را از عمده موارد انجام شده در این شورا دانست و ضمن ارائه درصد پیشرفت هر یک، نمونه هایی از عملکرد این بخش مانند موارد تخریب و رفع خطر شده، نمونه های در حال اعلام نظر میراث فرهنگی، و موارد اقدام شده، موارد در حال پیگیری حقوقی و .. را به صورت تصویری و به تفکیک مناطق پنجگانه شهری ارئه نمود.

رسول صادقی ضمن اعلام کسب رتبه دوم نوروزگاه و رتبه چهارم تعداد حضور گردشگر توسط ستاد نوروزی شهرداری نجف آباد، آمار 990 نفر کل اسکان شهرداری، بازدید بیش از پانصد هزار نفر گردشگران، از افزایش 13 درصدی اقامت و 70درصدی بازدید به عنوان سند افتخار این ستاد یاد کرد. وی همچنین توجه ویژه به امر حیاتی مدیریت بحران را از اولویت های این معاونت یاد کرد و گفت در این مدت جلسات ستاد بحران و پدافند غیر عامل برگزار و در راستای افزایش ضریب امنیت شهروندان پیگیری مجدانه مصوبات آن توسط معاونت خدمات شهری در کارگروه های بازسازی و بازتوانی انجام شده است.
صادقی در تبیین مجموعه فعالیت های واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نجف آباد با ارائه اینفوگرافیک های تهیه شده بر اساس آمار و اطلاعات مستند از 580 مورد آتش سوزی، 1057 حادثه، 31360 نفر آموزش و 322 نفر نجات یافته در این مدت خبر داد. و برگزاری مانورهای عملیاتی، بیش از 1028 مورد بازدید، خرید بالابر 28 متری، بهینه سازی خودرو اطفائیه نیمه سنگین، مشاوره ایمنی و صدور گواهی عدم خلاف و پایان کار را از مهمترین فعالیت های این واحد دانست.
مهندس صادقی در ادامه ارائه عملکرد معاونت خدمات شهری، از انجام مجموعه اقدامات سازمان آرامستان های شهرداری نجف آباد مانند حفاری برق آرامستان قطعه دو، برق کشی ورودی آرامستان جدید(تابلو برق، پایه چراغ، کابل کشی و..)، ساخت انبار، کانیو گذاری و آسفالت ریزی خیابان ورودی آرامستان جدید، ساخت قبور قطعه 20، دوربین سطح گلزار شهداء، روشنایی خیابان یادمان و اصلاح و بازسازی چراغ و روشنایی قبور شهداء، راه اندازی خط 1530، اجرای ساختمان اداری و خاکبرداری های آرامستان، و.. با هزینه ای بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال خبر داد.
معاون خدمات شهری نجف آباد پس از مقایسه وسعت شهر و میزان فضای سبز موجود به تفکیک مناطق نجف آباد و میزان منابع آبی زیرزمینی، مرحله اول مطالعات طراحی شبکه آبرسانی فضای سبز شهر، انجام مطالعات طراحی تصفیه خانه تکمیلی پساب و اصلاح خطوط انتقال آب کشاورزان، اتمام مرحله اول مطالعات جامع آبرسانی و احداث تصفیه خانه تکمیلی پساب شهرداری، توسعه 130 هزار مترمربع فضای سبز شهرداری، عملیات درون درمانی درختان نارون، مبارزه با آفات و بیماری های جاری، لایروبی مسیر قنات 17 جوی، اجرای خطوط انتقال و توزیع شبکه آبرسانی، نظارت بر خط وضعیت برداشت آب و .. را از عمده اقدامات  حوزه فضای سبز شهرداری قلمداد کرد.+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

© تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شورای اسلامی شهر نجف آباد محفوظ است/ هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.