پایگاه خبری شورای اسلامی شهر نجف آباد

در مصاحبه با رییس شورای اسلامی شهر مطرح شد:

گوشه ای از فعالیت های دوره ششم شورای اسلامی شهر نجف آباد در سال 1402

اسماعیل آخوندی رییس  شورای اسلامی شهر نجف آباد در مصاحبه ای به مناسبت هفته ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا مختصری از عملکرد منتخبین مردم نجف آباد در دوره ششم شورای اسلامی شهر نجف آباد را تشریح نمود.

 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری نجف آباد آخوندی رئیس و سخنگوی شورای ششم با اشاره به آغاز کار نمایندگان منتخب مردم شریف شهر نجف آباد در ششمین دوره شورای اسلامی شهر در شهریور ماه 1402 تا کنون، افزود این شورا توانسته است با برگزاری 210 جلسه نسبت به تصمیم گیری در امور مختلف شهر و شهرداری و ارائه خدمت به شهروندان عزیز گام های مؤثری بردارد.
آخوندی تصریح کرد علی رغم رکود حاکم بر فعالیت های توسعه شهرها در سال های اخیر، شهرداری نجف آباد از محل فعالیت های خود در سال 1402 بیش از 780 میلیارد تومان درآمد تأمین نموده است و با بیش از 100 درصد افزایش، بودجه سال 1403 را 1700 میلیارد تومان به تصویب رسانده است. وی گفت: سیاست شهرداری نجف آباد در سال های اخیر ساخت و ساز بر اساس ضوابط شهرسازی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز بوده و در همین راستا با تمرکز بر اجرای قوانین و مقررات شهرسازی ضمن کاهش 35 درصدی پرونده های تخلف ساخت و ساز ورودی به کمسیون ماده صد (معادل 1131 پرونده کمتر از سال 1401)، روند نزولی صدور پروانه های ساختمانی در سال های اخیر، با صدور 585 پروانه ساختمان متوقف گردید.
رییس  شورای اسلامی شهر نجف آباد گفت در سال گذشته 663 میلیارد تومان صرف فعالیت های عمرانی و نگهداشت شهر گردیده که از این مبلغ بیش از 431 میلیارد تومان سهم بخش عمران و بیش از 232 میلیارد تومان سهم نگهداری از شهر می باشد. ایشان افزود در سال 1402 در زمینه فعالیت های عمرانی پروژه هایی نظیر تکمیل کشتارگاه صنعتی و ورودی غرب، احداث فرهنگسرای کوثر و فرهنگسرای عالم، احداث بلوار آیت اله امینی، ساماندهی بلوار پرستار، میدان معلم، میدان امام حسین (ع)، خیابان پوریای ولی، بلوار ظفر، خیابان طالقانی، بلوار توحید، خیابان سعید فر و ....، ساماندهی پارک فیروزه، تکمیل بلوار کشاورز، احداث زیرگذر شهرک صنعتی ویلاشهر، تعریض خیابان شیخ بهایی، احداث خیابان پیرپیران، اجرای پروژه خیابان مفتح، بهسازی خیابان خرم، احداث باغ ایرانی و پردیس سینمایی خارون و ... در دستور کار قرار گرفت که بسیاری از این پروژه ها به بهره برداری رسیده و بقیه در سال 1403 مورد بهره برداری قرار می گیرد.
سخنگوی دوره ششم شورای اسلامی شهر نجف آباد در زمینه بهبود عبور و مرور و حمل و نقل شهری تصریح کرد در این بازه زمانی ضمن هزینه 50 میلیارد تومانی برای آسفالت بیش از 300 هزار مترمربع معابر شهری، با خرید 20 دستگاه اتوبوس و 64 دستگاه ون و نوسازی 10 دستگاه اتوبوس و 8 دستگاه تاکسی شهری گام مؤثری در ارتقاء و نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری برداشته شد. وی خاطر نشان کرد در زمینه افزایش زیست پذیری شهر نجف آباد در سال گذشته با هزینه 150 میلیارد تومانی 54 هزار تن زباله از سطح شهر جمع آوری، بازیافت و امحاء گردید. ایشان گفت در همین راستا علی رغم خشکسالی سال های اخیر و کاهش منابع آبی، برای نگهداری 321 هکتار فضای سبز شهری با نگاهداشت مطلوب 224 هزار اصله درخت و درختچه، 77 هزار متر مربع گل دائمی و فصلی بازپیرایی و کاشته شده و همچنین در زمینه حفظ سلامت شهروندان در سال 1402 در بیش از 1500 مورد حریق و حادثه به همشهریان امدادرسانی شده است.
آخوندی در پایان این مصاحبه افزود در زمینه ایجاد نشاط و شادمانی برای شهروندان در سال 1402 تعداد 4445 برنامه مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مفرح توسط شهرداری نجف آباد برای حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر شرکت کننده برگزار گردید و در نوروز 1403 با توجه به تقارن بهار قرآن با بهار طبیعت ضمن آمده سازی و آذین بندی فضای شهری، برنامه های متنوعی برای نشاط شهروندان و پذیرایی از میهمانان نوروزی طی ریزی و برنامه ریزی شد که با استقبال ویژه میهمانان و شهروندان نجف آباد، ارتقاء روحیه معنوی و افزایش نشاط اجتماعی را در پی داشت.



+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید

© تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شورای اسلامی شهر نجف آباد محفوظ است/ هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.