پایگاه خبری شورای اسلامی شهر نجف آباد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرداری نجف آباد

پیام شورای اسلامی شهر نجف آباد به مناسبت روز شوراها

شوراها طبق قانون اساسی مدیریت شهر و روستا را بر عهده دارند و نمادی دیگر از اداره‌ی كشور به دست مردم را در برابر چشم همگان می‌گذارند. مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

شکل گیری نهاد شورا  در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان نماد مردم سالاری دینی و الگویی مناسب برای واگذاری امور به مردم است که  به برکت آن نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود و جامعه شان بیش از پیش پررنگ تر شده است. نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ابتدای شکل گیری یکی از مبانی اصلی خود را تعامل و گفت و گو قرار داد و بنیانگذار کبیر این انقلاب حضرت امام خمینی (ره) همواره در تصمیم گیری‌ها، بهره گیری از خرد جمعی را به عنوان یک اصل توصیه می‌کردند؛ مقام معظم رهبری(مد ظله) نیز شوراها را نهادی اصیل خوانده‌اند و همواره تاکید داشته اند از این امکان گرانبها برای جلب مشارکت مردم در اموری که به شوراها محول شده است، به سود کشور و ملت حداکثر استفاده، ‌صورت گیرد.

فعالیت مستمر شوراهای اسلامی شهر و روستا در نقاط مختلف این مرز و بوم، بیانگر حرکتی ارزنده در مسیر استحکام مردمسالاری دینی و بهره‌مندی از آن در راستای توسعه مناطق کشور است. شوراهایی که بر مبنای آیه شریفه «و امرهم شوری بینهم»، نمادی از اراده جمعی مردم در عرصه سیاستگذاری و تصمیم‌گیری در راستای تحقق آرمان‌های متعالی جمهوری اسلامی ایران هستند. نهم اردیبهشت فرصتی مغتنم در گرامیداشت و پاسداشت زحمات و تلاش‌های بی‌شائبه اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای ایران اسلامی است.

بی‌‌تردید در سالی که بنابر فرمایشات داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شده است شوراهای اسلامی شهر و روستا با اقدامات سازنده و اثرگذار در جهت توسعه شهری و روستایی در مناطق مختلف، در راستای تحقق اهداف این سال و دستیابی به افق متعالی در حوزه اقتصاد مقاومتی، گام‌هایی اساسی بر خواهند داشت.

اینجانب به عنوان رییس و خادم مردم شریف نجف آباد در دوره ششم شورای اسلامی شهر، فرارسیدن نهم اردیبهشت ماه، روز " شوراها " را به تمامی اعضای محترم شورای اسلامی شهر نجف آباد و شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای کشور تبریک گفته و از تمامی تلاش ها و همکاری های بی شائبه این عزیزان در مسیر تحقق اهداف عالی انقلاب، کمال سپاسگزاری را داشته و امید که شوراهای اسلامی شهر و روستا بیش از هر زمان دیگر، با اقدامات سازنده و اثرگذار در جهت تقویت زیرساخت های فرهنگی ،اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ، زمینه دستیابی به افق متعالی مدنظر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را فراهم آورند.

اسماعیل آخوندی رئیس شورای اسلامی شهر نجف آباد+ 0
مخالفم - 0
نظرات : 0
منتشر نشده : 0

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

© تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری شورای اسلامی شهر نجف آباد محفوظ است/ هرگونه کپی و نقل قول از مطالب سايت با ذكر منبع بلامانع است.